Логотип туристической компании Игл Тревел
Телефоны:
+38 (044) 496 46 17
+38 (067) 231 79 98
+38 (067) 401 09 83
Мы в соцсетях:
»гл“ревел в FaceBook
заказ тура он-лайн
страны

Виды туров
туры со скидками
самостоятельный подбор туров

подписка на рассылку
Ваш E-mail:

Вірменський квартал у Львові (Фото)

ArticleImages_1489_DSC_0662

Житлові будинки вулиці Вірменської

Одна з найстаріших громад Львова – вірменська – віками створювала у місті осередок свого національного життя з унікальною архітектурою і неповторним духом найдревнішої східної християнської культури, повідомляє Lviv.travel.

Вірмени, вигнані з батьківщини монголо-татарською навалою середини XIII століття і позбавлені державності, знайшли гостинний прихисток на галицькій землі. Одна з найдревніших східних християнських націй (вірмени прийняли християнство на декілька століть раніше, аніж це зробили народи Європи) – принесла до Львова разом зі своїми капіталами творчий пошук і бездоганну ремісничу вправність ювелірів, шкіряників і гаптувальників. Та найкраще вірмени від віків освоїли купецький фах. Торговельні каравани зі східних країн до Європи були майже цілковито вірменською монополією. Вірмени не лише торгували самі, а й постійно обіймали посади торгових перекладачів, через яких здійснювалися контакти усіх іноземних купців у Львові.

Національні громади у стародавньому Львові займали кожна свою територію. Вірмени селилися за мурами міста у північній частині, неподалік центральної Ринкової площі. Тут містився осередок григоріанського єпископства, який підпорядковувався лише голові вірменської церкви – Католикосові усіх вірмен. Світським життям громади керував війт і рада старійшин. Вірмени для залагодження внутрішніх проблем громади користувалися власним звичаєвим законодавством, наприклад, якщо палія ловили на місці підпалу, його мали право беззастережно кинути у вогонь. Вірмени мали власну школу, шпиталі, бібліотеку, театр, а 1616 року заснували навіть першу вірменську друкарню. Забудова Вірменського кварталу була своєрідною, з урахуванням тогочасних тенденцій, зокрема багато будинків до другої половини XVIII століття мали широкі в’їздові брами, у деяких вони збереглися й до сьогодні.

Міцні економічні позиції протягом тривалого часу давали вірменській колонії почувати себе впевнено і протистояти тискові й обмеженням міських властей. Та міська рада, до якої здебільшого входили багаті купці- римокатолики, не бажала миритися з конкуренцією вірмен, заздрила їхньому багатству і зв’язкам на Сході.

Вірмени, відірвані від батьківщини, як люди торгові і бізнесові, не змогли довго зберігати своєї ідентичності. Лише асиміляція була шляхом збереження статків і соціального становища львівських вірмен. 1630 року вірменський архієпископ Миколай Торосович прийняв католицизм, але на користь цьому народові цей акт не пішов: якщо у середині XVII століття у Львові мешкало понад дві тисячі вірмен, то на початку XX століття їх у Львові практично не було, залишилися хіба поляки з полонізованими вірменськими прізвищами. Нова хвиля вірмен у Львові почалася після 1939 року з приходом російської тоталітарної влади. Зараз цю громаду складають вірмени, вихідці з різних куточків колишньої радянської імперії – СРСР.

У вірменському кварталі неодмінно варто відвідати Вірменський катедральний собор, Палац вірменських архієпископів та не можна обділити увагою житлові будинки вулиці Вірменської.

Вірменський катедральний собор – унікальна пам’ятка східної культури на європейських теренах. Досконале поєднання архітектури вірменських святинь, романсько-готичного стилю Західної Європи і староукраїнського галицького зодчества.

Палац вірменських архієпископів – архітектурна пам’ятка XVII-XVIII століть. Від первісної споруди зберігся цікавий портал з кам’яним обрамленням, оздоблений поширеним в архітектурі Сходу та давньої Кілікійської держави орнаментальним мотивом у вигляді жолобків зі вставленими дрібними валиками. Донині під покрівлею палацу та в його екстер’єрі збереглися фрагменти, яким понад п’ять століть. Це, зокрема, знаковий символ вірменських архієпископів на зовнішній стіні палацу.

Житлові будинки вулиці Вірменської (XVI-XIX століття) – львівські вірмени протягом багатьох століть намагалися відтворити на чужині куточок власної батьківщини у поєднанні з європейською архітектурною традицією. Давні архітектори звели тут цікаві зразки ренесансу, рококо, ампіру, класицизму.

Один з найцікавіших – будинок №23, що збудований у другій половині ХVIII ст. у стилі ампір. За своєрідний скульптурний декор його ще називають будинком “пір року”.

189

Вірменський катедральний собор

 

ArticleImages_1486_ArticleImages_1445_P3265395

Вірменський катедральний собор. Фото: LVIV.TRAVEL.

ArticleImages_1486_DYB_0009

Вірменський катедральний собор з середини

 

ArticleImages_1467_P1300378
Палац вірменських архієпископів
ArticleImages_1467_P1300380

Палац вірменських архієпископів

ArticleImages_1489_DSC_0009

Культурно-мистецький центр “Дзига”

Будинок_за_адресою_вул.Вірменська,_23,_м.Львів_(Україна)

Вулиця Вірменська, будинок №23 (“Будинок пів року”)

62

Вулиця Вірменська, будинок №23, фрески: осінь і зима

 

05 декабря 2013 г.

создание сайта Max Kulikoff